Klamra uziemiająca (klema uziemiająca) w formie przenośnego zestawu kabli i zacisków. Rozwiązanie pozwala na skuteczne uziemienie metalowych elementów (beczek, pojemników itp.) poprzez połączenie ich ze sobą jeden po drugim. Skuteczny montaż i uzyskanie połączenia o rezystancji 10 Ohm (lub niższej) jest sygnalizowane bezpośrednio na klemie uziemiającej, za pomocą ciągłego, intensywnie migającego zielonego wskaźnika LED.

Przeznaczona do uziemienia kilku zbiorników biorących udział w procesie technologicznym poprzez połączenia ich przewodami. Przykładowo, kiedy autocysternę zepniemy z systemem uziemiającym i będziemy z niej napełniać stojący nieopodal zbiornik IBC, dzięki naszej przenośnej klamrze możemy połączyć zbiornik z cysterną, aby skutecznie uziemić wszystkie media podczas procesu przelewania.

Certyfikaty i zgodność

Klamra uziemiająca z certyfikatem ATEX
Uziemienie z certyfikatem IECEx
Norma PN-EN 13463

Przenośny zestaw klamry uziemiającej z kablami – opis budowy

klamra uziemiająca klema uziemiająca ex atex zestaw przenośny

Zestaw składa się z przewodu, dwóch szybkozłączek uziemienia i dwóch klamer, z których jedna ma funkcję testu poziom rezystancji uziemienia. Szybkozłącza liniowe umożliwiają elastyczny dobór rozmiaru klamry oraz długości kabli. Taka modułowa budowa nie tylko wydłuża żywotność całego zestawu, ale też upraszcza przechowywanie. Po prostu wypinasz przewód i całość zajmuje mniej miejsca.

Korpus każdej klamry wyprodukowany jest ze stali nierdzewnej i umożliwia wykorzystanie w trudnych warunkach przemysłowych. Jest odporny na korozję i działanie substancji chemicznych. Kable natomiast pokryte są osłonką hytrelową, która nawet 10-krotnie wydłuża żywotność w porównaniu do zwykłych kabli stosowanych do uziemiania.

Zęby klamry uziemiającej

Klemy do uziemienia z zębami z węglika wolframu

Test niszczący uziemienia elektrostatycznego

Wytrzymałość potwierdzona testami

Węglik wolframu jest jednym z najtwardszych materiałów używanych obecnie w przemyśle. Jego zastosowanie zapewnia długotrwałą żywotność – nieporównywalną do zębów ze stali nierdzewnej. Nie wierzysz? Przeprowadziliśmy test (zobacz film). Okazało się, że nawet bardzo mocne uderzenie młotkiem w zaostrzony ząb z węglika wolframu nie pozostawiło na nim żadnych śladów. W przypadku stali wynik był diametralnie inny.

7 lat gwarancji na komponenty elektryczne

WAŻNE: od 01.01.2024 roku producent wydłużył okres trwania gwarancji na elementy elektryczne do 7 lat (84 miesiące). Wydłużony okres gwarancji dotyczy produktów zakupionych po 01.01.2024 r. W związku z tym gwarancja producenta obecnie wynosi:

  1. 12 miesięcy na elementy mechaniczne
  2. 84 miesiące na elementy elektryczne