Newson Gale Bond-Rite REMOTE
System Bond-Rite znajduje zastosowanie w uziemieniu przenośnych/ruchomych elementów instalacji (beczek, zbiorników, itp.) w obszarach szczególnie zagrożonych wybuchem oraz w miejscach, gdzie wymagane są wysokie standardy bezpieczeństwa. Ponadto rozwiązanie tego typu stosowane jest również w przypadkach, gdy dioda systemu monitorującego zamontowana na zaciskach samotestujących (Bond-Rite CLAMP lub Bond-Rite EZ) może zostać przysłonięta przez np. odkładający się pył. Wyróżnić można system zasilany z sieci (Bond-Rite REMOTE EP) oraz zasilany bateryjnie (Bond-Rite REMOTE).
Bond-Rite REMOTE jest systemem zasilanym baterią litowo-magnezową 9 V (6 miesięcy działania przy 6 godzinach pracy na dobę). System ten należy stosować w sytuacjach, gdy nie przewiduje się podłączenia zacisków samotestujących do elementów instalacji na czas powyżej 6 godzin. W przypadku dłuższej pracy należy zastosować inny system kontroli uziemienia, np. Bond-Rite zasilany z sieci.
Ważne
Zasilane bateryjnie zaciski samotestujące są przydatne, gdy nie przewiduje się ich podłączenia na dłuższy czas do elementów instalacji.
Składowe systemu
- jednostka monitorująca dostępna w dwóch rodzajach obudowy (tworzywo sztuczne/stal nierdzewna), wyposażona w sygnalizację świetlną (zielone i czerwone diody LED) informującą operatora o poprawności uziemienia,
- zacisk wykonany ze stali nierdzewnej, posiadający ostre zęby zapewniające przebicie się przez warstwę rdzy, farby, lakieru itp.,
- dwużyłowy przewód spiralny w osłonce hytrelowej o różnej długości, zabezpieczającej przewód przed uszkodzeniami mechanicznymi lub chemicznymi,
- bateria litowo-magnezowa 9 V.