Kontroler ciągłości uziemienia jest przeznaczony do uziemienia worków big bag typu C (FIBC). Monitorując rezystancję worka, rozwiązanie zapewnia, że elementy przewodzące w big bagu są w stanie rozproszyć ładunki elektrostatyczne. Urządzenie zostało zaprojektowane w celu zapewnienia bezpiecznego napełniania i opróżniania big bagów typu C (worków z wkładką przewodzącą), stosowanych w strefie zagrożonej wybuchem Ex ATEX.

Certyfikaty i zgodność

Klamra uziemiająca z certyfikatem ATEX
Uziemienie z certyfikatem IECEx
Norma PN-EN 13463

Rozwiązanie do monitorowania ciągłości uziemienia big bag

worki big bag uziemienie worków big bag jako elieminacja źródeł zapłonu

Worki FIBC (big bag typu C) wykonane są z przewodzącej tkaniny lub tworzywa sztucznego, lub są przeplatane przewodzącymi nićmi (włóknami). Tak zaprojektowana budowa służy do ochrony przed wystąpieniem wyładowań elektrostatycznych. Podpięcie układu ciągłości uziemienia następuje przez wbudowane w worki zakładki uziemiające, które są połączone z przewodzącymi nićmi. Uziemienie big bag konieczne jest w momencie napełniania lub opróżniania worków big bag produktami sypkimi w strefach zagrożenia wybuchem. Wykorzystuje się do tego właśnie rozwiązania takie jak Earth-Rite FIBC, których klamrę podpina się do dolnej lub górnej wkładki uziemienia.

Jak zabezpieczyć BIG BAGI dzięki Earth-Rite FIBC?

Migająca zielona dioda LED

Pomiar ciągłości uziemienia big bag potwierdza migająca zielona dioda LED.

Ciągłe monitorowanie pętli uziemienia

Pomiar prowadzony w trybie ciągłym, który potwierdza rezystancję uziemienia ≤ 1 x 108 Ω.

Możliwość blokady procesu

Styki wyjściowe kontrolera można połączyć z elementami sterującymi urządzeniami procesowymi.

Kontroler uziemienia worków FIBC (Big Bag typu C)

Kiedy wykorzystujesz worki FIBC do przeładunku produktów w strefach zagrożenia wybuchem, musisz wiedzieć, jak zabezpieczyć big bagi przed wyładowaniem elektrostatycznym. Pomiar rezystancji uziemienie musi być poddany kontroli w sposób ciągły, aby w każdej chwili system mógł przerwać proces przesypywania w momencie ewentualnej utraty uziemienia. W innym przypadku diametralnie zwiększasz ryzyko zagrożenia przeskoku iskry elektrostatycznej i zapłonu atmosfery wybuchowej.

Elementy składowe systemu

  • Urządzenie realizujące pomiar uziemienia z diodą LED sygnalizującą stan uziemienia. Materiał obudowy: tworzywo sztuczne lub stal nierdzewna na zamówienie. Urządzenie do kontroli uziemienia wyposażone jest w bolec do odwieszania/przechowywania zacisku.
  • Zacisk kontroli uziemienia dedykowany dla pomiaru ciągłości uziemienia worków big bag. Zapewnia lepsze połączenie niż zwykła klamra uziemiająca w przypadku elastycznych materiałów, z jakich są wykonane worki big bag.
  • Dwużyłowy przewód spiralny w ochronnej osłonce hytrelowej o różnej długości (osłona hytrelowa zabezpiecza przewód przed uszkodzeniem mechanicznym lub chemicznym).
  • Jednostka zasilająca całość układu kontroli i pomiaru rezystancji uziemienia worków big bag. Materiał wykonania obudowy: tworzywo GRP.

7 lat gwarancji na komponenty elektryczne

WAŻNE: od 01.01.2024 roku producent wydłużył okres trwania gwarancji na elementy elektryczne do 7 lat (84 miesiące). Wydłużony okres gwarancji dotyczy produktów zakupionych po 01.01.2024 r. W związku z tym gwarancja producenta obecnie wynosi:

  1. 12 miesięcy na elementy mechaniczne
  2. 84 miesiące na elementy elektryczne