Żabka uziemiająca z kontrolką pomiaru rezystancji uziemienia do stref zagrożenia wybuchem ATEX. Oferowane szczypce uziemiające (cęgi uziemiające) posiadają wbudowaną jasnozieloną diodę LED. Po rozwarciu i zamontowaniu żabki na uziemianej beczce, pojemniku itp. produkt weryfikuje, czy uziemienie wynosi 10 omów lub mniej. Jeśli tak się stanie, to miernik rezystancji uziemienia uruchamia diodę, która zaczyna pulsować w sposób ciągły.

Certyfikaty i zgodność

Klamra uziemiająca z certyfikatem ATEX
Uziemienie z certyfikatem IECEx
Norma PN-EN 13463

Żabka uziemiająca (cęgi do uziemienia) – najważniejsze korzyści

Pewny kontakt

Zęby z węglika wolframu, czyli jednego z najtwardszych materiałów na świecie, bez problemu przegryzą się nawet przez grubsze warstwy farby, rdzy, czy lakieru, uzyskując pewny kontakt. Wbudowany miernik rezystancji uziemienia potwierdza ten fakt przez miganie diody LED. Po jakimś zasie zęby będą wymagać wymiany? Zrobisz to, odkręcając dwie śrubki, więc nie musisz wymieniać całej klamry.

Odporne na trudne warunki eksploatacji

Budowa szczypiec zaciskowych ze stali nierdzewnej zapewnia odporność w trudnych warunkach przemysłowych (np. w branży chemicznej). Są iskrobezpieczne i dozwolone do użytku w strefach zagrożenia wybuchem Ex ATEX.

Prostota użytkowania przez wiele lat

Cęgi dostarczane są z 2-przewodowym kablem do szyny uziemiającej, skrzynką przyłączeniową i przewodami uziemiającymi. Do przewodów przyłączane są na szybkozłączkę, aby można było je łatwo odpiąć i wynieść poza strefę ATEX w celu wymiany baterii miernika. Proste jest też przechowywanie, gdyż skrzynka przyłączeniowa posiada wbudowany bolec do odwieszania cęgów.

Zęby klamry uziemiającej

Szczypce uziemiające – zastosowanie

Napełnianie i dozowanie produktów do/z metalowych pojemników, w tym beczek, beczek na odpady, zbiorników mieszających.

Uziemienie z kontrolką rezystancji dla sprzętu używanego w operacjach mieszania i miksowania w strefach ATEX.

Żabka możliwa do wykorzystania, kiedy wskazanie pomiaru rezystancji uziemienia powyżej 10 om, nie musi w sposób automatyczny zatrzymać procesu transportu / przelewania produktu. Wymagane jest wówczas ręczne podjęcie tych działań przez pracownika.

7 lat gwarancji na komponenty elektryczne

WAŻNE: od 01.01.2024 roku producent wydłużył okres trwania gwarancji na elementy elektryczne do 7 lat (84 miesiące). Wydłużony okres gwarancji dotyczy produktów zakupionych po 01.01.2024 r. W związku z tym gwarancja producenta obecnie wynosi:

  1. 12 miesięcy na elementy mechaniczne
  2. 84 miesiące na elementy elektryczne