Bezpłomieniowy odpowietrznik wybuchu IV8

W razie eksplozji w chronionym urządzeniu bezpłomieniowy odpowietrznik wybuchu IV8 wyprowadza na zewnątrz schłodzone gazy powstałe w wyniku wybuchu. Dzięki specjalnej konstrukcji urządzenia odpowietrzającego, podczas uwalniania wybuchu dochodzi do zgaszenia płomienia, istotnego zredukowania ciśnienia i schłodzenia gazów. Bezpłomieniowy odpowietrznik wybuchu składa się z panelu dekompresyjnego ze stali nierdzewnej oraz siatki zatrzymującej płomień. Są one umieszczone w solidnej obudowie pokrytej stalą węglową. Zintegrowany czujnik detekcji rozerwania odpowietrznika umożliwia personelowi zakładu szybką reakcję w razie wybuchu w chronionym obszarze.

Najważniejsze zalety

bezpieczeństwo atex i ppoż elektrociepłowni 1

Zmniejsza ciśnienie wybuchu bez wyrzucania płomienia

bezpieczeństwo atex i ppoż elektrociepłowni 2

Cylindryczna budowa zapewnia dużą powierzchnię wentylacji

bezpieczeństwo atex i ppoż elektrociepłowni 3

Maksymalna chroniona objętość wynosi 49,2 m3

bezpieczeństwo atex i ppoż elektrociepłowni 4

Certyfikowany do ochrony obszarów o stężeniu pyłu do 1000 g/m3

bezpieczeństwo atex i ppoż elektrociepłowni 5

Zintegrowany czujnik rozerwania odpowietrznika

bezpieczeństwo atex i ppoż elektrociepłowni 6

Zaprojektowany do regeneracji w miejscu montażu

Typowe zastosowania

Zasada działania

bezpłomieniowe odciążanie wybuchu IEP IV8

Zobacz co wyróżnia nasz bezpłomieniowy odpowietrznik wybuchu IV8

Większe bezpieczeństwo przy niższych kosztach

Bezpłomieniowy odpowietrznik przeciwwybuchowy z innowacyjną technologią dysku rozrywającego IV8 (Indoor Vent 8) może być stosowany tam, gdzie standardowe odpowietrzanie przeciwwybuchowe nie jest już wystarczające. System ochrony z certyfikatem DIN EN 16009 został opracowany w celu uczynienia bezpłomieniowego odpowietrzania przeciwwybuchowego bardziej ekonomicznym. W porównaniu z powszechnie stosowanymi rozwiązaniami IV8 oferuje większą skuteczność i bezpieczeństwo przy niższych kosztach.

Wentylacja przeciwwybuchowa zdefiniowana na nowo

Szczególnymi cechami systemu ochrony są innowacyjna technologia wewnętrznego panelu rozrywającego i zoptymalizowana, cylindryczna konstrukcja elementu gaszącego płomień. Dzięki tym rozwiązaniom bezpłomieniowy odpowietrznik wybuchu IV8 zapewnia płynne działanie i wysoką skuteczność odpowietrzania. W ten sposób system umożliwia skuteczną ochronę urządzeń wewnątrz budynków zagrożonych wybuchem pyłu.

bezpłomieniowy odpowietrznik wybuchu zasada działania

Czujnik rozerwania podłączony do sterowania procesami produkcyjnymi

Zintegrowany czujnik wybuchu podłączony do systemu sterowania procesami produkcyjnymi wykrywa otwarcie urządzenia w wyniku wybuchu. Powoduje to natychmiastowe zatrzymanie procesu produkcyjnego, w tym między innymi, wyłączenie systemów przenośników.

Skuteczny w miejscach, gdzie zawory EVN mogłyby nie wystarczyć

Bezpłomieniowy odpowietrznik wybuchu IV8 może się pochwalić doskonałymi obszarami odciążenia netto. Jest to możliwe dzięki opatentowanej konstrukcji cylindrycznej. Jedno urządzenie może chronić obszar o objętości do 12,3 m3. Natomiast maksymalna chroniona objętość wynosi 49,2 m3. Nadaje się do ochrony przed wybuchem większości rodzajów pyłu, z wyjątkiem wybuchów z udziałem pyłu metali. IV8 jest więc zwykle używany w zbiornikach procesowych o większej objętości lub w aplikacjach odpylania, w których wymagane byłoby zastosowanie wielu zaworów EVN. Często pojedyncze urządzenie IV8 może zastąpić wiele zaworów EVN.

Szybki serwis i regeneracja po wybuchu

W Twoim urządzeniu doszło do wybuchu i bezpłomieniowy odpowietrznik IV8 zadziałał? Jeśli tylko chronione urządzenie jest zdatne do dalszej eksploatacji, wystarczy, że zadzwonisz na nasz numer serwisowy. Przyjedziemy i na miejscu wymienimy panel rozrywny urządzenia IV8 tak, aby odpowietrznik był zdolny do dalszej ochrony aparatu.