Detekcja pożarów bezpłomieniowych | system detekcji pożaru

Grupa WOLFF MATEUSZ ŚWITAŁA
MATEUSZ ŚWITAŁA – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

    Projekt

    Projekt
    Dostawa

    Dostawa
    Montaz

    Montaż
    Uruchomienie

    Uruchomienie
    Serwis

    Serwis
    System detekcji pożarów tlewnych

    Projektujemy i wdrażamy kompletne systemy detekcji i sygnalizacji pożarów bezpłomieniowych (tzw. pożarów tlewnych) stosowanych w szczególności do zabezpieczania przed pożarem przenośników taśmowych, składowisk, zasobników i silosów (energetyka, cementownie, spalarnie, przemysł drzewny i celulozowy). Rozwiązanie to pracuje w stekach zakładów przemysłowych, gdzie często było wdrażane jako zamiennik dla tradycyjnych systemów detekcji, które nie były w stanie wykryć pożaru bezpłomieniowego – nie reagowały, reagowały zbyt późno lub dawały fałszywe alarmy.

    System jest w stanie wykryć zarzewie pożaru zanim pojawi się dym oraz płomienie, czyli znacznie wcześniej niż w przypadku tradycyjnych układów detekcji. Pozwala to skutecznie zareagować ograniczając potencjalne straty do minimum – zarówno te wnikające z pożaru, jak i zalania obiektu w wyniku nieadekwatnej reakcji systemu do zagrożenia.

    Co dla Ciebie zrobimy

    Poniżej znajdziesz listę wykonywanych przez nas prac w zakresie opracowania i wdrożenia systemu detekcji i sygnalizacji pożarów tlewnych. W zależności od Twoich potrzeb możemy wykonać wszystkie lub tylko wybrane z nich. Warto podkreślić, że realizujemy systemy detekcji i sygnalizacji pożarów oparte również o inne technologie, przeznaczone zarówno do obiektów przemysłowych, jak i budynków kubaturowych (biurowce, hale, magazyny, budynki sakralne itp.). Skontaktuj się z nami jeśli poszukujesz innego systemu detekcji i sygnalizacji pożaru.

    OPRACOWANIA PRZECIWPOŻAROWE

    Aktualne przepisy wymagają, aby dla obiektów zagrożonych pożarem opracować instrukcję bezpieczeństwa pożarowego oraz scenariusze pożarowe. Są one podstawą do dalszych prac polegających na opracowaniu i wdrożeniu systemu sygnalizacji pożarowej lub kompletnego systemu przeciwpożarowego. Jeśli Twój obiekt nie posiada tych dokumentów nasze działania mogą rozpocząć się od ich opracowania.

    • Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego –  dokument ten wymagany jest dla obiektów lub ich części stanowiących odrębne strefy pożarowe, przeznaczonych do wykonywania funkcji użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego, produkcyjnych, magazynowych oraz inwentarskich, w których występuje strefa zagrożenia wybuchem, lub:
      • kubatura brutto budynku lub jego części stanowiącej odrębną strefę pożarową przekracza 1000 mm3 (nie dotyczy budynków inwentarskich),
      • kubatura brutto budynku inwentarskiego przekracza 1500 m3,
      • powierzchnia strefy pożarowej obiektu innego niż budynek przekracza 1000 m2.
    • Scenariusze pożarowe – scenariusz pożarowy to „opis sekwencji możliwych zdarzeń w czasie pożaru, reprezentatywny dla danego miejsca jego wystąpienia lub obszaru oddziaływania, w szczególności dla strefy pożarowej lub strefy dymowej, uwzględniający przede wszystkim sposób funkcjonowania urządzeń przeciwpożarowych, innych technicznych środków zabezpieczenia przeciwpożarowego, urządzeń użytkowych lub technologicznych oraz ich współdziałanie i oddziaływanie na siebie, a także rozwiązania organizacyjne niezbędne do właściwego funkcjonowania projektowanych zabezpieczeń.

    PROJEKT SYSTEMY DETEKCJI POŻARU

    Projektujemy systemy detekcji i sygnalizacji pożaru z uwzględnieniem warunków pracy, specyficznych wymogów obiektu oraz zapisów scenariuszy pożarowych. Bierzemy przy tym pod uwagę charakter budynku, rozmieszone w nim wyposażenie, potencjalne źródła zapłonu, zapylenie, wilgotność itd. Czynniki te mają wpływ na skuteczność oraz bezawaryjną pracę systemu, a także eliminację fałszywych alarmów, które mogą prowadzić do niepotrzebnych strat (zalanie produktu, zatrzymanie pracy instalacji).

    Dlatego też prace projektowe poprzedzamy audytem oraz wywiadem, a w uzasadnionych przypadkach także testami (weryfikacja skuteczności systemu poprzez kontrolowane wywołanie pożaru tlewnego).

    INTEGRACJA SYSTEMU DETEKCJI POŻAROWEJ Z INNYMI SYSTEMAMI

    Wykonując systemy detekcji pożarowej integrujemy ze sobą różne systemy bezpieczeństwa oraz automatyki budynku. Tworzymy przy tym wizualizacje, które osadzamy na planach sytuacyjnych budynku lub instalacji przemysłowej. Umożliwia to realizowanie założonych scenariuszy pożarowych oraz zarządzanie całym systemem bezpieczeństwa w sposób sprawny i intuicyjny.

    Systemy, które integrujemy:

    • systemem zabezpieczeń przeciwwybuchowych (unikalna integracja na rynku)
    • system kontroli dostępu
    • system ostrzegania dźwiękowego
    • system oddymiania
    • system odcięć pożarowych
    • system klap pożarowych
    • system wind
    • system wentylacji

    DOSTAWA, MONTAŻ I URUCHOMIENIE SYSTEMU DETEKCJI POŻARU

    Dzięki własnej grupie montażowej jesteśmy wstanie zrealizować zadanie w sposób kompleksowy – tj. od opracowania scenariuszy pożarowych, przez koncepcję i projekt, po dostawę i montaż komponentów. W ten sposób zyskujesz partnera, który odpowiada za wszystkie etapy realizacji. Takie rozwiązanie potrafi znacząco uprościć proces inwestycyjny, dając Ci pewność, że efekt końcowy spełni nie tylko wymogi prawne, ale także Twoje indywidualne oczekiwania.

    Zastosowanie systemu detekcji i sygnalizacji pożarów bezpłomieniowych

    Wczesna detekcja pożaru, często przed pojawieniem się dymu i płomieni, wywołanego w szczególności w obrębie taśmociągów, składowisk, zasobników oraz silosów węgla, biomasy, paliw alternatywnych oraz odpadów. System dedykowany jest do pracy w trudnych warunkach przemysłowych, w szczególności przy dużym zapyleniu oraz wilgotności.

    Energetyka - detekcja pożaru

    ENERGETYKA

    • detekcja pożarów węgla, biomasy, odpadów, paliw alternatywnych
    • wykrywanie zarzewi pożarów na przenośnikach taśmowych
    • ochrona pożarowa galerii nawęglania
    • ochrona pożarowa bunkrów
    • ochrona pożarowa składowiska węgla i biomasy
    • ochrona pożarowa zasobników oraz silosów węgla i biomasy
    • monitoring urządzeń pod kątem przegrzania (eliminacja źródła zapłonu)
    Chemia - detekcja pożaru

    PRZEMYSŁ DRZEWNY I PAPIERNICZY

    • detekcja pożarów węgla, biomasy, odpadów drzewnych, paliw alternatywnych
    • wykrywanie pożarów na składowiskach
    • ochrona pożarowa hal i magazynów
    • monitoring temperatury maszyn i urządzeń pod kątem przegrzania (eliminacja źródła zapłonu)
    Magazyny | biurowce | garaże - detekcja pożaru

    PRZEMYSŁ CEMENTOWY

    • detekcja pożarów węgla, biomasy, odpadów, paliw alternatywnych
    • ochrona przeciwpożarowa taśmociągów
    • ochrona pożarowa składowisk paliw stałych
    • ochrona pożarowa silosów
    • monitoring urządzeń pod kątem przegrzania (eliminacja źródła zapłonu)
    Górnictwo - detekcja pożaru

    SPALARNIE I SKŁADOWISKA ODPADÓW

    • detekcja pożarów odpadów, paliw alternatywnych, węgla
    • ochrona pożarowa składowisk odpadów
    • ochrona pożarowa ciągów transportu
    • monitoring temperatury maszyn i urządzeń pod kątem przegrzania (eliminacja źródła zapłonu)

    Koncepcja systemu detekcji i sygnalizacji wczesnych faz pożaru

    Proponowany system detekcji i sygnalizacji pożaru projektujemy w oparciu o trzy typu czujników, które pozwalają wykrywać gazy pożarowe, tlące się w masie produktu cząstki oraz przegrzane elementy urządzeń. W ten sposób jesteśmy wstanie wykrywać i reagować zarówno pierwsze objawy pożaru (często zanim jeszcze pojawi się dym oraz otwarty płomień), jak również potencjalne źródła zapłonu. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko minimalizować ryzyko pożaru, ale także ryzyko zalania instalacji w wyniku nieadekwatnej reakcji systemu do zagrożenia.

    Sygnały z czujników są analizowane w czasie rzeczywistym przez inteligentne oprogramowanie. Jego zadaniem jest korelacja i ocena sygnałów płynących z poszczególnych czujników oraz eliminacja tzw. efektu tła. W rezultacie system zwraca w formie graficznej informacje o prawdopodobieństwie wystąpienia pożaru oraz reaguje po przekroczeniu wartości granicznej.

    Czujnik gazów pożarowych - detekcja pożaru

    Czujnik gazów pożarowych

    Klasyczne detektory pożaru reagują na dym lub płomienie. Czujnik gazów pożarowych reaguje na znacznie wcześniejszym etapie, często gdy pożar nie daje jeszcze typowych objawów w postaci dymu i ognia. Zyskujemy w ten sposób cenny czas potrzebny na działania pożarowe, które mogą uchronić życie ludzkie oraz majątek. We wdrażanych przez nas systemach detekcji i sygnalizacji pożaru stosujemy bardzo czułe czujniki wielosensorowe, które są wstanie wykryć CO, H2, NO2 oraz węglowodory w ilości zaledwie kilku ppm. W razie potrzeby mogą być one skalibrowane pod inne specyficzne gazy pożarowe oraz dostosowane do pracy w strefie zagrożenia wybuchem.

    Czujnik IR ciepła - detekcja pożaru

    Czujnik pirometryczny ciepła

    Ten typ czujników stosujemy do wykrywania gorących i tlących się cząstek w masie produktu oraz przegrzanych elementów urządzeń. Pozwala on nie tylko zwiększyć skuteczność całego systemy detekcji, ale także eliminować potencjalne źródła zapłonu. W ten sposób często jesteśmy wstanie podjąć działania zanim pojawią się pierwsze objawy pożaru. Typowym zastosowaniem tego czujnika jest monitoring , a także takich urządzeń jak choćby silniki, przekładnie, czy rolki taśmociągów. “Oko” detektora patrzy na pewien obszar dzieląc go na mniejsze kwadraty. Takie rozwiązanie pozwala nam mierzyć temperaturę każdego kwadratu z osobna.

    IR 5500 Open Path

    Laserowy czujnik CO2

    Czujniki tego typu pozwalają wykryć CO2, gdy ten wejdzie w pole wiązki lasera. Oznacza to, że gaz nie musi mieć fizycznego kontaktu z czujnikiem, co jest ich olbrzymią zaletą. Przykładowo stosowane przez nas czujniki laserowe są wstanie wykryć CO2 na odległości 100 metrów. W ten sposób jesteśmy wstanie eliminować wpływ czynników zewnętrznych jak wiatr, wentylacja, przeciągi itp. na skuteczność detekcji. Równie ważnym argumentem za stosowaniem czujników laserowych jest możliwość ograniczenia ogólnej liczby czujników wchodzących w skład systemu detekcji pożaru, co znacząco obniża jego koszt.

     Instalacje przeciwpożarowe – oferta

    Instalacje
    Tryskaczowe

    Są one samoczynnym systemem gaśniczym, który wykrywa moment powstania pożaru, przesyła informację do systemu sterowania i automatycznie rozpoczyna proces selektywnego gaszenia wodą – tylko tam, gdzie jest pożar.

    Instalacje
    Zraszaczowe

    Wyposażone są w otwarte dysze gaśnicze i mogą być podzielone na kilka stref gaszenia. W momencie wykrycia pożaru otwierane są właściwe dla danego obszaru zawory zraszaczy. Woda jest uwalniana w całym obszarze objętym ochroną.

    Instalacja gaszenia sortowni odpadów

    Instalacje
    Pianowe

    Stosujemy je w szczególności dla obiektów wysokiego ryzyka pożarowego, takich jak: zbiorniki paliw, rozpuszczalników oraz innych cieczy łatwopalnych; magazyny tworzyw sztucznych; produktów łatwopalnych i/lub tworzących atmosfery wybuchowe.

    System sygnalizacji pożaru SSP

    Detekcja
    i Sygnalizacja Pożaru

    Projektujemy i wdrażamy kompletne systemy detekcji i sygnalizacji pożaru. W zależności od potrzeb stosujemy jeden z czterech dostępnych systemów lub hybrydę dwóch lub trzech z nich, optymalizując inwestycję pod kątem technicznym oraz kosztowym.

    System wykrywania i gaszenia iskier

    Wykrywanie
    i Gaszenie Iskier

    Systemy te przeznaczone są do zabudowy na kanałach instalacji przemysłowych. Ich zadaniem jest niedopuszczenie, aby potencjalne źródło zapłonu w postaci iskry, niedopałka papierosa, czy rozgrzanej cząstki przedostało się do urządzenia.

    Zabezpiecz swoją instalację.

    Wykonujemy także:

    INSTALACJE HYDRANTOWE

    ZBIORNIKI WODY PPOŻ.

    POMPOWNIE WODY PPOŻ.

    Darmowa konsultacja

    Odpowiem na Twoje pytania odnośnie kompleksowych projektów bezpieczeństwa pożarowego w przemyśle. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

    Grupa WOLFF MATEUSZ ŚWITAŁA
    MATEUSZ ŚWITAŁA – jestem do Twojej dyspozycji
    Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

    Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

      Projekt

      Projekt
      Dostawa

      Dostawa
      Montaz

      Montaż
      Uruchomienie

      Uruchomienie
      Serwis

      Serwis

      Przykładowe pytania

      Bezpieczeństwo pożarowe:
      • Jak chronić transformatory?
      • Co zrobić, gdy ciężar instalacji wodnej może przekraczać wytrzymałość konstrukcyjną dachu?
      • Czy w moim przypadku można zoptymalizować wymagane miejsce, a tym samym koszty dla pompowni i zbiornika na wodę?
      Branże, dla których najczęściej pracujemy:
      • Spożywcza
      • Energetyczna
      • Przetwarzanie odpadów

      Darmowa konsultacja