Liniowa czujka temperatury | system detekcji pożaru

Grupa WOLFF MATEUSZ ŚWITAŁA
MATEUSZ ŚWITAŁA – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Projekt

  Projekt
  Dostawa

  Dostawa
  Montaz

  Montaż
  Uruchomienie

  Uruchomienie
  Serwis

  Serwis
  Liniowa czujka temperatury | system detekcji pożaru

  Liniowa czujka temperatury | system detekcji pożaru

  Projektujemy i wdrażamy kompletne systemy detekcji i sygnalizacji pożaru oparte o tzw. liniową czujkę temperatury (lub inne detektory dobierane adekwatnie do warunków pracy), czyli specjalny kabel sensoryczny z zatopionymi czujnikami. Rozwiązanie to przeznaczone jest do stosowania w trudno dostępnych przestrzeniach lub gdy wymagany jest pomiar temperatury na długich odcinkach sięgających od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy metrów.  Do typowych zastosowań liniowych czujek temperatury należy wykrywanie uszkodzeń oraz pożaru przenośników taśmowych, przegrzania tras kablowych, wykrywanie pożarów w komorach transformatorowych, monitoring temperatury zbiorników, cystern i rurociągów.

  Liniowa czujka temperatury precyzyjnie wskazuje źródło ognia lub miejsce przegrzania monitorowanego urządzenia / trasy kablowej. System nie wymaga kalibracji, mimo to pracuje z bardzo wysoką dokładnością (± 0,1oC). Jest to pierwsza w Polsce liniowa czujka ciepła zgodna z normą PN-EN 54-22 (liniowe czujki ciepła jako element systemów sygnalizacji pożarów). Co ważne system może być stosowany w przestrzeniach zagrożenia wybuchem.

  MATEUSZ ŚWITAŁA
  MATEUSZ ŚWITAŁA – jestem do Twojej dyspozycji

  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

  Nie odbieram? Kliknij!
  Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem,
  lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

   W zależności od Twoich potrzeb wykonujemy wszystkie lub wybrane z poniższych kroków. W tej chwili przeglądasz stronę poświęconą systemowi detekcji pożaru opartego o tzw. liniowe czujki, czyli kable sensoryczne, które mierzą temperaturę na całej swojej długości. To rozwiązanie idealnie sprawdza się gdy pomiar musi być wykonany w wielu punktach jednocześnie na długości od kilkudziesięciu metrów do nawet kilkunastu kilometrów (przenośniki taśmowe, trasy kablowe, tunele, rurociągi itp.). Nasze systemy detekcji pożaru mogą być jednak oparte także o inne rodzaje czujników, tak aby spełniały specyficznych potrzeb konkretnej instalacji przemysłowej, magazynu, garażu, czy nawet budynku sakralnego.

   OPRACOWANIA PRZECIWPOŻAROWE

   W ramach naszego działu opracowań wykonujemy dokumenty z obszaru bezpieczeństwa pożarowego, wybuchowego oraz procesowego. W przypadku bezpieczeństwa pożarowego najważniejsze z nich to:

   • Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego –  dokument ten wymagany jest dla obiektów, w których występuje strefa zagrożenia wybuchem, bądź gdy kubatura brutto budynku lub jego części stanowiącej odrębną strefę pożarową przekracza 1000 m3.
   • Scenariusze pożarowe – scenariusz pożarowy to „opis sekwencji możliwych zdarzeń w czasie pożaru, reprezentatywny dla danego miejsca jego wystąpienia lub obszaru oddziaływania, w szczególności dla strefy pożarowej lub strefy dymowej, uwzględniający przede wszystkim sposób funkcjonowania urządzeń przeciwpożarowych, innych technicznych środków zabezpieczenia przeciwpożarowego, urządzeń użytkowych lub technologicznych oraz ich współdziałanie i oddziaływanie na siebie, a także rozwiązania organizacyjne niezbędne do właściwego funkcjonowania projektowanych zabezpieczeń..

   PROJEKT SYSTEMY DETEKCJI POŻARU

   Projektujemy system detekcji pożaru z uwzględnieniem warunków pracy, specyficznych wymogów obiektu oraz zapisów scenariuszy pożarowych. Przykładowo zupełnie inne wymagania musi spełnić system przeznaczony do ochrony przenośników taśmowych w galerii nawęglania, a inne w obiekcie zabytkowym, czy w kościele. W galerii nawęglania mamy do czynienia z wysokim zapyleniem, wilgocią, zmienną temperaturą z kolei w obiekcie sakralnym istotnym zagadnieniem jest możliwość w miarę możliwości bezinwazyjnego montażu. Każdy z tych obiektów charakteryzuje się więc innymi wymaganiami oraz warunkami pracy, które należy przewidzieć już na etapie projektowym.

   Wybrane komponenty stosowane w projektowanych systemach detekcji pożaru: centrala sygnalizacji pożaru, zasilacze rezerwowe, ręczne ostrzegacze pożaru, optyczne czujki dymu, liniowe czujki ciepła, czujniki płomienia IR, moduły nadzorujące, kontrolery sygnalizatorów, wskaźniki zadziałania, sygnalizatory optyczno-akustyczne, oprogramowanie integrujące i niewizualizujące

   INTEGRACJA SYSTEMU DETEKCJI POŻAROWEJ Z INNYMI SYSTEMAMI

   Wykonując systemy detekcji pożarowej integrujemy ze sobą różne systemy bezpieczeństwa oraz automatyki budynku. Tworzymy przy tym wizualizacje, które osadzamy na planach sytuacyjnych budynku lub instalacji przemysłowej. Umożliwia to realizowanie założonych scenariuszy pożarowych oraz zarządzanie całym systemem bezpieczeństwa w sposób sprawny i intuicyjny.

   Systemy, które integrujemy: systemem zabezpieczeń przeciwwybuchowych (unikalna integracja na rynku), system kontroli dostępu, system ostrzegania dźwiękowego, system oddymiania, system odcięć pożarowych, system klap pożarowych, system wind, system wentylacji

   DOSTAWA, MONTAŻ I URUCHOMIENIE SYSTEMU DETEKCJI POŻARU

   Dzięki własnej grupie montażowej jesteśmy wstanie zrealizować zadanie w sposób kompleksowy – tj. od opracowania scenariuszy pożarowych, przez koncepcję i projekt, po dostawę i montaż komponentów. W ten sposób zyskujesz partnera, który odpowiada za wszystkie etapy realizacji. Takie rozwiązanie potrafi znacząco uprościć proces inwestycyjny, dając Ci pewność, że efekt końcowy spełni nie tylko wymogi prawne, ale także Twoje indywidualne oczekiwania.

   Zastosowanie liniowych czujek temperatury

   Detekcji i sygnalizacji pożaru oraz monitoring temperatury urządzeń przemysłowych.

   Energetyka - detekcja pożaru

   ENERGETYKA

   • wykrywanie przegrzanych rolek/taśm w przenośnikach taśmowych
   • wykrywanie przegrzania w tunelach/korytach kabli przenoszących duże moce
   • wykrywanie pożaru w komorach transformatorowych
   • monitoring kabli w podłogach technicznych rozdzielni elektrycznych
   Chemia - detekcja pożaru

   CHEMIA I PETROCHEMIA

   • wykrywanie pożaru w miejscach niebezpiecznych
   • pomiary temperatury na rurociągach
   • monitoring temperatury na zbiornikach i cysternach
   Magazyny | biurowce | garaże - detekcja pożaru

   BUDYNKI KUBATOROWE

   • wykrywanie pożaru w parkingach podziemnych
   • wykrywanie przegrzania w tunelach/korytach kablowych
   • monitoring kabli w stropach i sufitach podwieszanych
   • monitoring temperatury w miejscach niedostępnych
   Górnictwo - detekcja pożaru

   GÓRNICTWO

   • wykrywanie uszkodzeń przenośników taśmowych
   • wykrywanie przegrzania w maszynach wiercących
   • wykrywanie przegrzanych rolek/taśm w przenośnikach taśmowych

   Koncepcja systemu detekcji i sygnalizacji pożaru w oparciu o liniową czujkę temperatury

   Stosowane w naszych rozwiązaniach liniowe czujki ciepła pozwalają jednoznacznie określić, która strefa, a dokładniej, który odcinek lub nawet punkt w tej strefie został podgrzany. Wyraźnie trzeba tu zaakcentować, że nastawy i czułości wykorzystywane dla czujek liniowych wywodzą się z normy EN 54-5 (klasa A1 czujek punktowych ciepła). Zasada działania czujki, co potwierdzają raporty z badań dla wszystkich liniowych czujek jest prosta i polega na sygnalizacji wystąpienia:

   • wartości nadmiarowej temperatury
   • dyskretnej różniczki temperatur
   • dyskretnej różniczki temperatur odniesionej do profilu temperaturowego systemu lub jej modyfikacji w oparciu o algorytmy producenta

   Liniowa czujka temperatury – kabel sensoryczny

   Projekt systemu detekcji pożaru - liniowa czujka temperatury

   Liniowa czujka temperatury – kabel sensoryczny

   Stosowane kable sensoryczne są odporne na wibracje, wpływ pola elektromagnetycznego, wilgoć oraz inne czynniki środowiskowe. Zatopione w nich czujniki są adresowalne, co pozwala wykrywać pożar/awarię z dokładnością do konkretnego punktu. Powłoka kabla wykonana jest w technologii bezhalogenowej, co gwarantuje bezpieczeństwo i brak emisji szkodliwych halogenków podczas ewakuacji ludzi z zagrożonego obiektu zaś aluminiowy ekran chroni kabel przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.

   Kabel sensoryczny nie wymaga prac serwisowych w trakcie eksploatacji. Długość przewodu może wynosić nawet 3200 m. Kabel może być rozgałęziany oraz łączony z czujnikami zewnętrznymi.

   Zalety liniowej czujki temperatury

   Zaawansowany kontroler liniowej czujki temperatury – detekcja pożaru

   Kontroler liniowej czujki temperatury | detekcja pożaru

   W naszych systemach stosujemy najnowocześniejszy na rynku kontroler do zarządzania liniowymi czujkami ciepła. Posiada on wbudowane interfejsy Ethernet, RS485 oraz szereg protokołów komunikacyjnych np. MODBUS.

   Kontroler może wykorzystywać nawet 254 przekaźniki alarmowe. Posiada przy tym wydajny procesor ARM9 oraz wyświetlacz LCD z podświetleniem zmieniającym kolor w zależności od stanu systemu – to proste rozwiązanie w zrozumiały sposób sygnalizuje normalną pracę układu, alarm, usterkę czy pracę w redundantną (RDT). Dzięki wygodnemu interfejsowi www w języku polskim programowanie i wykonywanie czynności serwisowych jest niezwykle łatwe i intuicyjne. Kontroler jest wstanie monitorować przewód sensoryczny o długości do 3200 m i/lub 350 czujników.

   Prosty kontroler liniowej czujki temperatury – detekcja pożaru

   Kontroler liniowej czujki temperatury systemu detekcji pożaru - SCU800

   Prosty kontroler liniowej czujki temperatury

   Ten kontroler to optymalne rozwiązanie pod kątem technicznym i cenowym dla większości zadań. Jego podstawowe parametry to:

   • rozdzielczość i dokładność pomiary na poziomie ± 0.1°C na całej długości kabla sensorycznego
   • cykl pomiarowy co 10 sekund
   • 16 programowalnych, indywidualnych stref
   • dwa wejścia dla kabli sensorycznych
   • stopień ochrony IP65
   • zgodność z normą PN-EN 54-24 (liniowe czujki jako element systemy sygnalizacji pożarowej)
   • możliwość współpracy z kablem sensorycznym, zewnętrznymi czujnikami temperatury oraz zdalnym wyświetlaczem RDU 316 (patrz poniżej)

   Zrealizowane projekty z zakresu bezpieczeństwa pożarowego

   Projekt systemu detekcji, sygnalizacji i gaszenia pożaru

   Nasze doświadczenie pozwala nam projektować systemy detekcji, sygnalizacji oraz gaszenia pożaru o różnym stopniu skomplikowania. Rozwiązania te mogą pracować samodzielnie lub jako część istniejącego już systemu. Wykorzystujemy różne technologie, co pozwala nam optymalizować projekty pod kątem technicznym i ekonomicznym.

   Montaż i uruchomienie systemu detekcji, sygnalizacji i gaszenia pożaru

   Dzięki własnemu działowi montażowemu, jesteśmy w stanie realizować projekty kompleksowo, to jest od opracowania niezbędnych dokumentów i projektu, przez dostawę komponentów po ich montaż i uruchomienie. Ty natomiast zyskujesz jednego partnera dla całego procesu inwestycyjnego.

   Integracja z innymi systemami bezpieczeństwa oraz wizualizacja

   Nasze systemy zawsze integrujemy ze sobą, a także z istniejącymi już systemami bezpieczeństwa. Następnie całość wizualizujemy w oparciu o plany sytuacyjne. Bazujemy przy tym o sprawdzony system informatyczny pracujący w setkach obiektów w Polsce.

    Instalacje przeciwpożarowe – oferta

   Instalacje
   Tryskaczowe

   Są one samoczynnym systemem gaśniczym, który wykrywa moment powstania pożaru, przesyła informację do systemu sterowania i automatycznie rozpoczyna proces selektywnego gaszenia wodą – tylko tam, gdzie jest pożar.

   Instalacje
   Zraszaczowe

   Wyposażone są w otwarte dysze gaśnicze i mogą być podzielone na kilka stref gaszenia. W momencie wykrycia pożaru otwierane są właściwe dla danego obszaru zawory zraszaczy. Woda jest uwalniana w całym obszarze objętym ochroną.

   Instalacja gaszenia sortowni odpadów

   Instalacje
   Pianowe

   Stosujemy je w szczególności dla obiektów wysokiego ryzyka pożarowego, takich jak: zbiorniki paliw, rozpuszczalników oraz innych cieczy łatwopalnych; magazyny tworzyw sztucznych; produktów łatwopalnych i/lub tworzących atmosfery wybuchowe.

   System sygnalizacji pożaru SSP

   Detekcja
   i Sygnalizacja Pożaru

   Projektujemy i wdrażamy kompletne systemy detekcji i sygnalizacji pożaru. W zależności od potrzeb stosujemy jeden z czterech dostępnych systemów lub hybrydę dwóch lub trzech z nich, optymalizując inwestycję pod kątem technicznym oraz kosztowym.

   System wykrywania i gaszenia iskier

   Wykrywanie
   i Gaszenie Iskier

   Systemy te przeznaczone są do zabudowy na kanałach instalacji przemysłowych. Ich zadaniem jest niedopuszczenie, aby potencjalne źródło zapłonu w postaci iskry, niedopałka papierosa, czy rozgrzanej cząstki przedostało się do urządzenia.

   Zabezpiecz swoją instalację.

   Wykonujemy także:

   INSTALACJE HYDRANTOWE

   ZBIORNIKI WODY PPOŻ.

   POMPOWNIE WODY PPOŻ.

   Darmowa konsultacja

   Odpowiem na Twoje pytania odnośnie kompleksowych projektów bezpieczeństwa pożarowego w przemyśle. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

   Grupa WOLFF MATEUSZ ŚWITAŁA
   MATEUSZ ŚWITAŁA – jestem do Twojej dyspozycji
   Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

   Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

    Projekt

    Projekt
    Dostawa

    Dostawa
    Montaz

    Montaż
    Uruchomienie

    Uruchomienie
    Serwis

    Serwis

    Przykładowe pytania

    Bezpieczeństwo pożarowe:
    • Jak chronić transformatory?
    • Co zrobić, gdy ciężar instalacji wodnej może przekraczać wytrzymałość konstrukcyjną dachu?
    • Czy w moim przypadku można zoptymalizować wymagane miejsce, a tym samym koszty dla pompowni i zbiornika na wodę?
    Branże, dla których najczęściej pracujemy:
    • Spożywcza
    • Energetyczna
    • Przetwarzanie odpadów

    Darmowa konsultacja