W szkoleniu organizowanym 18 kwietnia br. udział weźmie wiele kluczowych zakładów chemicznych. W gronie zgłoszonych uczestników znalazły się tak uznane firmy jak PKN ORLEN, BASF, ANWIL, CIECH, BasellOrlen Polyolefins, GRUPA AZOTY, PERN, GRUPA LOTOS, OLPP i wiele innych.

Po sukcesie pierwszego szkolenia, które skupiało się na zagrożeniach wynikających z obecności w procesie produkcyjnym palnych gazów i par Polska Izba Przemysłu Chemicznego oraz GRUPA WOLFF zdecydowały o zorganizowaniu kolejnego szkolenia. Tym razem postanowiono omówić zagadnienia związane z wybuchowością pyłów. Zjawisko to w przemyśle chemicznym jest nieco mniej rozpoznane. Tym bardziej cieszy fakt, że już na ponad miesiąc przed wydarzeniem, zarezerwowano wszystkie ze 100 przewidzianych miejsc. Teraz organizatorzy zwiększyli tę pulę o kolejne 20 miejsc.

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez dr hab. inż. Andrzej Wolffa – eksperta GRUPY WOLFF w dziedzinie bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego.

Sukces szkolenia ATEX dla branży chemicznej wyraźnie pokazuje jak poważnie polskie zakłady podchodzą do kwestii bezpieczeństwa wybuchowego. Nie ukrywam jednak, że powodzenie szkolenia poświęconego zagrożeniom wynikającym z obecności w procesie produkcyjnym palnych pyłów jest pewnego rodzaju zaskoczeniem. Chemia dość dobrze rozpoznała zagrożenia w obszarze gazów i par, jednak pyły zawsze stawiano nieco z boku. Doświadczenie pokazuje, że zagrożenia stwarzane przez palne pyły również są duże. Dziś widać jednak, że świadomość w tym zakresie wzrasta, co nas cieszy, bo będzie to miało wpływ na bardziej kompleksowe podejście i jeszcze większą poprawę bezpieczeństwa w zakładach – podkreśla Mariusz Balicki, specjalista ds. bezpieczeństwa wybuchowego w GRUPIE WOLFF.

TERMIN

18 kwietnia 2017 r.
godz. 10:00

MIEJSCE

Airport Hotel Okęcie
ul. 17 Stycznia 24, 02-146 Warszawa