Szczególnie istotnym aspektem w dążeniu do zapewnienia bezpiecznego i zrównoważonego funkcjonowania zakładów przemysłowych, w obrębie których istnieje ryzyko wystąpienia wybuchu, jest pogłębianie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego.

Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że w zakładach przemysłowych wiedza ta nadal nie jest wystarczająca. Często bowiem stosuje się w nich surowce sypkie, takie jak słód jęczmienny, węgiel, cukier czy herbata, które choć powszechnie nie są uważane za niebezpieczne, w skali przemysłowej mogą okazać się bardzo groźne. Doświadczony zespół inżynierów, który zna i przede wszystkim rozumie problemy występujące w obrębie instalacji zagrożonych wybuchem, może znacząco wpłynąć na zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa w danym zakładzie produkcyjnym.

Jednym z działań mających na celu ograniczenie ryzyka wybuchów w przemyśle są organizowane przez GRUPĘ WOLFF szkolenia otwarte, których tematyka obejmuje najważniejsze zagadnienia, jakie wynikają z dyrektywy ATEX.

Wieloletnia praktyka w prowadzeniu szkoleń z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego jest gwarancją rzetelnego przekazywania wiedzy. Proponowane szkolenia otwarte odbywają się w określonym terminie i miejscu, w grupach do 20 osób. Podczas najbliższego szkolenia realizowany będzie konkretny program, obejmujący omówienie kwestii prawnych związanych z bezpieczeństwem wybuchowym, skupiając się na zagrożeniach, jakie wynikają z obecności w procesie palnych pyłów.

Najbliższe szkolenie otwarte ATEX odbędzie się
dnia 13 czerwca 2016 r. o godzinie 900 w Krakowie

Dla kogo?

Oferta szkolenia skierowana jest do wszystkich pracowników, którzy mogą mieć styczność w miejscach pracy z pyłowymi atmosferami wybuchowymi; kadra managerska, specjaliści BHP, projektanci.

Przy zgłoszeniu na szkolenie otwarte otrzymasz prezent
o wartości 100 PLN!

ZOBACZ JAK WYBUCHAJĄ PYŁY

Dla uwidocznienia powagi zagadnień dotyczących bezpieczeństwa wybuchowego, poniżej prezentujemy krótkie filmiki. Pierwszy z nich ukazuje wybuchy słodu jęczmiennego, węgla, cukru i herbaty, które są powszechnie stosowane w przemyśle. Okazuje się, że zapłon niewielkich ilości pyłu może doprowadzić do powstania słupa ognia sięgającego kilku metrów wysokości!

Poniższy filmik przedstawia wybuchy pyłów w filtrze z zastosowaniem różnych zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Dowiedz się więcej na: https://www.grupa-wolff.eu/2016/05/pokazy-wybuchow-grupy-wolff-teleexpressie-dowiedz-sie-o-nich-wiecej/