TEMAT

Alternatywna anatomia katastrofy – czyli jak dochodzi do wybuchu w przemyśle

Kiedy znów zobaczyłem ten film miałem nieodparte skojarzenie z wybuchem w przemyśle. Drobny błąd wywołuje reakcję łańcuchową. Kula śnieżna osiąga masę krytyczną. Układ nie wytrzymuje. Dochodzi do katastrofy. Przedstawiam państwu alternatywną anatomie katastrofy.

Poniżej kilka przykładów z życia:

Imperial Sugar Refinery: przegrzanie rolki podajnika taśmowego doprowadza do zapłonu atmosfery wybuchowej. Niedługo wcześniej, aby chronić transportowany cukier przed zanieczyszczeniem, przenośnik zostaje szczelnie obudowany blaszanymi panelami. Ostatecznie przyczyniło się to do ekstremalnej eskalacji wybuchu.

US Ink: dochodzi do wybuchu atmosfery wybuchowej w filtrze odpylającym. Zastosowane zabezpieczenia nie zadziałały prawidłowo. Jak się okazało przy doborze systemu przeciwwybuchowego przyjęto zbyt niski parametr Kst (przedstawiciele US Ink otrzymali wartość parametru Kst od dostawcy półproduktu, a następnie przekazali go dalej).

Barton Solvents: w czasie przeładunku paliwa z autocysterny to zbiorników magazynowych w tym ostatnim dochodzi do wybuchu. Jak się później okazało przyczyną było wyładowanie elektrostatyczne pomiędzy nieprzewodzącą cieczą a pływakiem urządzenia do pomiaru poziomu zapełnienia zbiornika.

FIRMA Z LUDZKĄ TWARZĄ

Nie chcemy być kolejną anonimową firmą…

Nie chcemy być kolejną anonimową firmą, opartą na powierzchownych relacjach typu fast-food. W biznesie szukamy czegoś więcej – zaufania, partnerstwa i ludzkiej twarzy. To na tych fundamentach chcemy budować GRUPĘ WOLFF. Nie jest to łatwe w świecie zdominowanym przez korporacyjny, chłodny styl prowadzenia biznesu. Zapewniam jednak, że będziemy starać się podążać własną drogą. Drogą biznesu z ludzką twarzą.

Dlatego, poprzez kanał na portalu LinkedIn oddaję się do waszej dyspozycji. Każdy z Was – klientów, partnerów, pracowników, a także potencjalnych pracowników czy klientów może zadać mi pytanie. Gwarantuje, że odpowiem na każde z nich.

Ze swojej strony będą chciał pokazywać Wam firmę od kuchni, udostępniać ciekawostki z branży, ciekawe konkursy oraz własne przemyślenia, czyli wszystko to co może Was zainteresować. Dołącz do mnie i bądźmy w kontakcie.