Relacja z seminarium HAZEX 2013

W Krakowie w dniach 26-27 września 2013 r. miało miejsce Międzynarodowe Seminarium HAZEX (INDEX) nt. bezpieczeństwa wybuchowego w zakładach przemysłowych oraz kluczowych technologii produkcji materiałów sypkich. Było to kolejne z serii spotkań, które systematycznie odbywają się na czterech kontynentach, tj. w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji oraz Europie. Organizatorem tego wydarzenia, z ramienia Międzykontynentalnego Stowarzyszenia Ekspertów ds. Bezpieczeństwa Wybuchowego była GRUPA WOLFF.

Testy wybuchów pyłów oraz zabezpieczeń przeciwwybuchowych

Jednym z ważniejszych wydarzeń podczas seminarium był pokaz wybuchów pyłów oraz zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Testy zostały zrealizowane na terenie poligony wojskowego Pasternik w Krakowie. Poniżej przedstawiamy film ukazujący cztery, niezwykle interesujące testy:

Seminarium HAZEX (INDEX) – polska edycja

W polskiej edycji Seminarium HAZEX wzięło udział ponad 150 uczestników, reprezentujących wszystkie najważniejsze gałęzie przemysłu, poczynając od energetyki i chemii, po przemysł mineralny, spożywczy i farmaceutyczny. Co ważne, w seminarium wzięły udział największe polskie koncerny (m.in.: PGE, ZE PAK, ENERGA, EDF, GDF SUEZ, PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, Grupa Azoty, KANUF, AKZO NOBEL, Philip Morris, KOMPANIA PIWOWARSKA, US Pharmacia, Sudzucker), jak również średnie i małe przedsiębiorstwa. Pozwala to sądzić, iż niezależnie od rozmiaru przedsiębiorstwa bezpieczeństwo oraz jakość produkcji stanowią ważny element ich strategii.

… na podstawie Seminarium doskonale widać, iż polskie zakłady przemysłowe chcą podążać w stronę najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa produkcji, w tym bezpieczeństwa wybuchowego, jak i jakości wytwarzanych produktów. To niezwykle ważne aspekty ich działalności w dobie zwiększającej się konkurencyjności…” – komentował dr hab. inż. Andrzej Wolff, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa wybuchowego oraz współzałożyciel GRUPY WOLFF, będącej organizatorem wydarzenia.

W razie pytań skontaktuj się ze mną

BEATA GODAWA - jestem do Twojej dyspozycji
+48 51* *** ***   - pokaż numer
 b.god***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: Expressu Przemysłowego, konferencji, szkoleń
Nie odbieram? Kliknij! x
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem!