TEMAT

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe podobnie jak poduszka powietrzna, stanowią ostatnią deskę ratunku

W obszarze instalacji, którą chronią nasze zabezpieczenia doszło do wybuchu (szczegóły: https://goo.gl/yGA85Q). Zdarzenie miało miejsce w dużym zakładzie produkcyjnym z branży drzewnej. Mimo, że zakład posiada odpowiednie procedury oraz rozwiązania prewencyjne nie udało się uniknąć wybuchu. Dlaczego?

Aby odpowiedzieć na to pytanie często porównuję zakład produkcyjny do kierowcy prowadzącego samochód. Wsiadając do auta posiadamy odpowiednie przygotowanie, znamy przepisy drogowe oraz znaki. Auto najczęściej posiada systemy prewencyjne jak ABS, ESP czy BAS. Wszystko to ogranicza ryzyko wypadku, jednak całkowita eliminacja zagrożenia jest niemożliwa.

Dlatego też w chwili wypadku potrzebne są systemy, które ochronią nasze życie. W przypadku aut są to m.in. poduszki powietrzne. W przypadku wybuchu w zakładzie produkcyjnym rolę poduszki powietrznej pełnią systemy przeciwwybuchowe, tj. odciążanie, tłumienie oraz odsprzęganie wybuchu.

Życzę wszystkim, aby systemy ograniczające skutki wypadku, zarówno te stosowane w autach, jak i w zakładach produkcyjnych, nigdy nie musiały nas chronić.

FIRMA Z LUDZKĄ TWARZĄ

Nie chcemy być kolejną anonimową firmą…

Nie chcemy być kolejną anonimową firmą, opartą na powierzchownych relacjach typu fast-food. W biznesie szukamy czegoś więcej – zaufania, partnerstwa i ludzkiej twarzy. To na tych fundamentach chcemy budować GRUPĘ WOLFF. Nie jest to łatwe w świecie zdominowanym przez korporacyjny, chłodny styl prowadzenia biznesu. Zapewniam jednak, że będziemy starać się podążać własną drogą. Drogą biznesu z ludzką twarzą.

Dlatego, poprzez kanał na portalu LinkedIn oddaję się do waszej dyspozycji. Każdy z Was – klientów, partnerów, pracowników, a także potencjalnych pracowników czy klientów może zadać mi pytanie. Gwarantuje, że odpowiem na każde z nich.

Ze swojej strony będą chciał pokazywać Wam firmę od kuchni, udostępniać ciekawostki z branży, ciekawe konkursy oraz własne przemyślenia, czyli wszystko to co może Was zainteresować. Dołącz do mnie i bądźmy w kontakcie.