Bezpłomieniowe odciążanie wybuchu

Grupa WOLFF BOGDAN NOWAK
BOGDAN NOWAK – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Projekt

  Projekt
  Dostawa

  Dostawa
  Montaz

  Montaż
  Uruchomienie

  Uruchomienie
  Serwis

  Serwis
  VIGILEX VQ – układ bezpłomieniowego odciążania wybuchu

  Bezpłomieniowe odciążanie wybuchu

  Urządzenie do bezpłomieniowego odciążania wybuchu składa się z panela dekompresyjnego oraz specjalnej perforowanej komory ze stali. Zabezpieczenie montuje się na ściance chronionego aparatu. W chwili, gdy w jego wnętrzu dojedzie do wybuchu panel dekompresyjny ulega kontrolowanemu “otwarciu”, hamując wzrost ciśnienia. Dzięki zastosowaniu wspomnianej komory, ciśnienie zostaje upuszczone do otoczenia w bezpieczny sposób. Co ważne nie towarzyszy procesowi nie towarzyszy wyrzut, charakterystycznej dla klasycznych paneli dekompresyjnych, kuli ognia. Wszystko to sprawia, że ten forma zabezpieczenia gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, chroniąc zarówno urządzenie, jak również personel oraz urządzenia, które mogą się znajdować w jego otoczeniu. W przeciwieństwie do paneli bezpłomieniowe odciążanie wybuchu może być stosowane w przestrzeniach zamkniętych jak hale, czy budynki.

  Panele dekompresyjne

  Bezpłomieniowe urządzenie odciążające wybuch typ Q-BOX

  System typu Q-BOX zapewnia bezpieczne odciążenie wybuchu dla sąsiednich aparatów, urządzeń i personelu pracującego w pobliżu. Podstawowy cechy to: mocna i stabilna konstrukcja ze stali nierdzewnej, wykonanie zgodne z dyrektywą ATEX, rodzaj uszczelek dostosowany do warunków pracy, strefa zagrożenia wokół urządzenia: 5 m.

  Zobacz więcej

  Bezpłomieniowe urządzenie odciążające wybuch typ Q‑ROHR‑3

  System typu Q-ROHR-3 zapewnia bezpieczne odciążenie wybuchu dla sąsiednich aparatów, urządzeń i personelu pracującego w pobliżu. Stosuje się go do zabezpieczenia aparatów procesowych zagrożonych wybuchem znajdujących się w halach lub na otwartej przestrzeni gdzie może znajdować się personel oraz do zabezpieczeń silosów, cyklonów, filtrów. Ważną grupą instalacji dla tego typu urządzeń są zastosowania sterylne.

  Zobacz więcej

  Zawór odciążający wybuch EVN

  Zawory odciążające wybuch typu EVN to optymalna ochrona personelu i wyposażenia w zakładach przemysłowych. Budowa zaworów pozwala na bezpłomieniowe odpowietrzenie wybuchu w aparacie, co umożliwia, przy zachowaniu odpowiednich wytycznych, na zastosowanie zaworów wewnątrz pomieszczeń. Dodatkową zaletą tych konstrukcji jest ograniczenie przenikania na zewnątrz efektów spalania oraz redukcja wysokiej temperatury.

  Zobacz więcej

  Zakres wykonywanych prac

  • Opracowanie koncepcji i projektu systemu przeciwwybuchowego,
  • Dostawa i montaż (mechaniczny i elektryczny),
  • Przeglądy i serwis.

  W razie pytań skontaktuj się ze mną

  Grupa WOLFF
  SEBASTIAN SŁABOSZEWSKI- jestem do Twojej dyspozycji

  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
  Nie odbieram? Kliknij!
  Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
  lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić